Wideorozmowa

Zabudowy samochodów: czym różnią się platforma i rama?

Praktycznie każda firma, która zajmuje się handlem, produkcją lub dystrybucją towarów potrzebuje samochodu do ich transportu. Właśnie dlatego tego typu auta są wykorzystywane w praktycznie każdej gałęzi rynku. Warto jednak wiedzieć, że dobrze dobrana zabudowa auta sprawi, że transport produktów będzie dużo wygodniejszy i efektywniejsze. Niestety nie każdy wie jakie rozwiązania mamy do dyspozycji oraz jakie najlepiej sprawdzi się w danej sytuacji.

Podwozie typu rama oraz platforma

Wybierając odpowiednie rozwiązaniem możemy dostosować auto do swoich indywidualnych potrzeb. Zarówno podwozie typu rama, jak i platforma stanowi bardzo popularne rozwiązanie, jednak sprawdza się w nieco innych warunkach. Właśnie dlatego, jeśli chcemy jak najbardziej usprawnić proces transportu, warto zapoznać się ze specyfikacją obu konstrukcji.

Podwozie typu rama

W przypadku podwozi typu rama mamy do czynienia z wyższym progiem załadunku. Taka konstrukcja sprawia, że do załadowania i rozładowania towarów możemy wykorzystać wózek widłowy lub rampę wyładowczą. Dzięki temu sprawdzają się one w przypadku wielu siedzib firm, magazynów, czy sklepów.

Auta posiadające ten typ konstrukcji mogą służyć do transportu produktów na paletach, a także towarów o większych rozmiarach. Takie pojazdy mogą posiadać zabudowę np. izotermy lub chłodni. Jeśli kabina posiada część sypialną, mogą być wykorzystane podczas dłuższych tras, w tym transportu międzynarodowego.

Podwozie platforma

Tego typu powierzchnia daje bardzo duże możliwości adaptacyjne. W wersji surowej nie posiada ścian oraz sufitu. Korzystając z odpowiednich rozwiązań może stworzyć zabudowę, która pozwoli na utworzenie food trucku, mobilnego sklepu czy pojazdu kurierskiego. Takie auto może być przeznaczone także na koniowóz. Przy jego pomocy mogą być transportowane różnego rodzaju towary o mniejszych i większych gabarytach np. sprzęt ogrodniczy, motocykle i nie tylko.

Istnieje również możliwość połączenia kabiny kierowcy z przestrzenią ładunkową oraz stworzenie różnego rodzaju zabudowy niestandardowej, dostosowując pojazd do indywidualnych potrzeb danej firmy.

Filtruj wyniki

Skontaktuj się z

O FIRMIE JATA

Firma JATA SP. Z O.O. powstała w 1997 roku. Na podstawie podpisanej umowy dealerskiej stała się Autoryzowanym Dealerem Fiat Auto Poland S.A. Te 20 lat to ciągły proces inwestycyjny, rozwój infrastruktury oraz doskonalenie naszej kadry pracowniczej...

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać od nas najciekawsze artykuły, informacje o konkursach i promocjach, najciekawsze dyskusje na forum zapisz się na nasz newsletter.