Wideorozmowa

Zabudowa kontenerowa: jaki wariant wybrać?

Prowadzenie praktycznie każdego rodzaju biznesu wymaga zapewnienia stałych dostaw towarów lub ich transportu do klientów. Pojazdy dostawcze mające masę do 3,5 t stanowią bardzo ważny element łańcucha dostaw wielu firm. Są wszechstronne i sprawdzają się w przypadku różnych zastosowań. Ich użyteczność znacznie zwiększa zabudowa kontenerowa, która stanowi niezwykle praktyczne rozwiązanie. Posiada wiele zalet, ponieważ zapewnia bardzo dużą ładowność, jest bardzo trwała i estetycznie się prezentuje. W przypadku zabudowy dla pojazdu chłodni, można zainstalować agregat, by w ten sposób zapewnić towarom stałą temperaturę w między 0, a –20 stopni C. Odpowiednio dobrana zabudowa może sprostać bardzo różnorodnym zadaniom, dlatego jej wybór powinien być dokonany świadomie i w sposób przemyślany.

Zalety kontenerowej zabudowy samochodów transportowych

Dzięki niej można zwiększyć możliwości przewozowe auta, a do tego zabezpieczyć transportowane towary. Konstrukcja może posiadać dodatkowe wyposażenie, pozwalające sprostać potrzebom danej branży. Takie rozwiązanie pozwoli podnieść efektywność pracy i znacznie zmniejszyć koszty związane z transportem. Ponadto dobrze się prezentuje, a przy tym jest wytrzymała i trwała, dzięki czemu może służyć przez wiele lat. Zależnie od rozwiązań, na które się zdecydujemy, może sprostać różnorodnym zadaniom.

Szeroki kąt rozwarcia drzwi umożliwia wygodny załadunek oraz rozładunek auta.

Jak powinno wyglądać wnętrze zabudowy kontenerowej?

W tym przypadku najistotniejsze jest, by zapewniało możliwość pewnego i stabilnego zamocowania ładunku. Tylko w ten sposób możemy być pewni, że ładunek nie przewróci się w trakcie jazdy, co mogłoby spowodować jego zniszczenie, a nawet potencjalne zagrożenie na drodze.

Zabezpieczyć ładunek można na kilka sposobów. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są listwy mocujące umieszczone na powierzchni zabudowy. Stosowane są także uchwyty montowane na podłodze.

Instalacja ściany grodziowej

W wielu przypadkach podczas jednego przejazdu transportowane są różnorodne produkty. Zdarza się tak, że mają one odmienne wymagania, jeśli chodzi o warunki np. wymagają innych temperatur. Nie jest to jednak problem. Nie ma konieczności transportowania ich oddzielnie, licząc się z podwójnymi kosztami transportu. Wystarczy zainstalować ścianę grodziową. Jej powierzchnia zapewnia izolację, dzięki czemu temperatury z jednej z wydzielonych części nie przenikają do drugiej.

Można zdecydować się na nią w jednym z dwóch wariantów - stałym lub ruchomym. Ruchoma ściana grodziowa może być przemieszczana na prowadnicach umieszczonych na ścianie bocznej, takie rozwiązanie pozwala na regulacje powierzchni obu wydzielonych stref.

Waga zabudowy

Każde auto ma pewien limit masy, jaki jest w stanie udźwignąć. Chcąc zapewnić sobie możliwość przewożenia maksymalnej liczby towarów, powinniśmy zadbać o to, by zabudowa była możliwie najlżejsza. Wyższa masa ładunku to także większe spalania, a w efekcie wyższy koszt transportu.

Właśnie dlatego warto wybrać model o strukturze plastra miodu lub typu sandwich. Taka konstrukcja będzie oferować wysoką wytrzymałość, jednocześnie zachowując niską wagę.

Możliwość zamontowania wyposażenia dodatkowego

Samochody dostawcze z zabudową kontenerową są bardzo uniwersalne, dzięki czemu sprawdzają się w różnych branżach. Wybierając odpowiednie wyposażenie, można dostosować je do swoich potrzeb i sprawić, że np. załadunek i rozładunek pojazdu będą przebiegały dużo sprawniej.

Jednym z najczęściej stosowanych elementów wyposażenia są uchylne schody boczne. Dzięki nim dostanie się do wnętrza zabudowy będzie dużo wygodniejsze, co przełoży się na sprawniejszy załadunek i rozładunek pojazdu.

W jakich branżach sprawdzi się zabudowa kontenerowa?

Uniwersalność tego typu rozwiązań sprawia, że z powodzeniem można wykorzystywać je w każdej branży, w której wymagany jest transport towarów. Mogą być to produkty spożywcze czy artykuły z branży meblarskiej. Sprawdzą się także w przypadku kurierów oraz firm transportowych. Jeśli wyposażymy ją w agregat, z powodzeniem można przewozić w niej nawet mrożonki.

Filtruj wyniki

Skontaktuj się z

O FIRMIE JATA

Firma JATA SP. Z O.O. powstała w 1997 roku. Na podstawie podpisanej umowy dealerskiej stała się Autoryzowanym Dealerem Fiat Auto Poland S.A. Te 20 lat to ciągły proces inwestycyjny, rozwój infrastruktury oraz doskonalenie naszej kadry pracowniczej...

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać od nas najciekawsze artykuły, informacje o konkursach i promocjach, najciekawsze dyskusje na forum zapisz się na nasz newsletter.