Wideorozmowa

Podróż kamperem po Europie — przydatne aplikacje na smartfona 

Wybierasz się kamperem w podróż po Europie i szukasz inspiracji oraz poleceń, które zapewnią Ci komfort i bezpieczeństwo niezależnie od tego, gdzie się wybierasz? Z myślą o miłośnikach bliskich i dalekich destynacji przygotowaliśmy listę przydatnych aplikacji na smartfona, z którymi nie tylko zaplanujesz najważniejsze punkty zwiedzania, ale także znajdziesz miejsce na nocleg. Sprawdź, z jakich rozwiązań najchętniej korzystają również inni podróżnicy.  

Planowanie wycieczki kamperem po Europie 


Zależnie od miejsca, w którym chcesz spędzić swój urlop, możesz potrzebować innego wyposażenia, akcesoriów, a nawet ubrań. Dzięki sprytnej aplikacji PackKing sprawdzisz listę przydatnych rzeczy podczas podróży do swojego miejsca docelowego. Ale to nie wszystko! Koniecznie przed wycieczką po Europie sprawdź także zapowiadaną prognozę pogody — możesz to zrobić na platformie AccuWeather lub Ventusky. 

Podróż kamperem po Europie a nocleg 


Oczywistym jest, że mając swojego kampera, masz jednocześnie wygodną i przytulną przestrzeń do spędzenia chłodnych wieczorów i nocy. Musisz jednak wiedzieć, że tym typem samochodu nie wszędzie możesz parkować. Dlatego z pewnością przyda Ci się aplikacja Park4night, z której pomocą znajdziesz pełną bazę miejsc, w których możesz legalnie się zatrzymać. Poza bazą lokalizacji znajdziesz w niej także przydatne wskazówki, jakimi podzielili się inni użytkownicy platformy, którzy już skorzystali z wybranego przez Ciebie miejsca na nocleg. Jeśli wyjeżdżasz za granicę, możesz skorzystać także z Camping.info — aplikacji, która działa offline, nawet gdy nie masz połączenia z internetem.  

Organizacja podróży kamperem po Europie 


Jeśli jesteś miłośnikiem turystycznych i sportowych atrakcji, z pewnością przydadzą Ci się dwie najchętniej wybierane przez użytkowników aplikacje. Pierwszą z nich są Polskie Szlaki – znajdziesz tam tysiące atrakcji do odwiedzenia w całej Polsce. Dla miłośników podróży zagranicznych polecamy również TripAdvisor – przewodnik turystyczny, w którym znajdziesz nie tylko warte polecenia atrakcje, ale także zabytki czy restauracje. 

Będąc za granicą, z pewnością przyda Ci się również narzędzie do przeliczania walut – z Plus z AccuRate szybko i łatwo porównasz ceny za bilety, jedzenie w restauracji czy paliwo. Jeśli mowa o benzynie możesz skorzystać także z Fuelio – aplikacji, która pozwoli Ci monitorować spalanie Twojego kampera oraz koszty poświęcone na zakup paliwa. Na sam koniec zostawiliśmy najważniejsze, czyli Translator Google – niezawodne narzędzie, z którym dogadasz się w każdym miejscu w Europie.

Filtruj wyniki

Skontaktuj się z

O FIRMIE JATA

Firma JATA SP. Z O.O. powstała w 1997 roku. Na podstawie podpisanej umowy dealerskiej stała się Autoryzowanym Dealerem Fiat Auto Poland S.A. Te 20 lat to ciągły proces inwestycyjny, rozwój infrastruktury oraz doskonalenie naszej kadry pracowniczej...

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać od nas najciekawsze artykuły, informacje o konkursach i promocjach, najciekawsze dyskusje na forum zapisz się na nasz newsletter.