Wideorozmowa

Czynności, które musisz wykonać, zanim ruszysz w trasę kamperem

Marzysz o ekscytującej podróży kamperem i chcesz mieć pewność, że jesteś odpowiednio przygotowany? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie czynności musisz wykonać, zanim wyruszysz w trasę, aby podróż była bezpieczna i komfortowa zarówno dla Ciebie, jak i Twoich bliskich.

O czym należy pamiętać, ruszając w trasę kamperem?

Niezależnie od tego, czy wybierasz się w podróż do malowniczej lokalizacji nieopodal swojego miejsca zamieszkania, czy planujesz zdecydowanie dłuższą trasę, w której przemierzysz nawet tysiące kilometrów, zawsze musisz pamiętać o kilku podstawowych czynnościach i zasadach, które z pewnością sprawią, że podróż będzie nie tylko bardziej komfortowa, ale przede wszystkim bezpieczna.

Po pierwsze: zapnij pasy!

Choć z pozoru wydaje się to banalne, wielu kierowców, błądząc myślami o celu wymarzonej podróży, zapomina o tej prostej, ale jak ważnej dla bezpieczeństwa czynności. Zapięcie pasów to nie tylko sposób na uniknięcie mandatu w razie kontroli na trasie, ale przede wszystkim zapewnienie sobie bezpieczeństwa, które podczas każdego wyjazdu kamperem jest niezwykle ważne. Nie zapomnij więc przypomnieć o tym także swoim bliskim!

Po drugie: zabezpiecz bagaż!

Choć kamper to podczas każdej wyprawy Wasz dom na kółkach, ważne, aby wszystkie przedmioty miały w nim swoje miejsce. Chodzi tutaj nie tylko o uporządkowaną przestrzeń, w której zdecydowanie łatwiej się odnaleźć, szczególnie na tak niewielkim metrażu, ale przede wszystkim o Wasze bezpieczeństwo. W razie kolizji lub wypadku przedmioty znajdujące się luzem mogą nabrać naprawdę dużych prędkości, wyrządzając szkody nie tylko we wnętrzu kampera, ale mogą zranić również i pasażerów — a z pewnością każdy chce uniknąć tego podczas wymarzonej podróży. Dlatego zabezpieczenie bagażu jest jedną z podstawowych czynności przed wyjazdem w każdą trasę.

Po trzecie: odłącz zasilanie zewnętrzne i zakręć gaz

W szczególności gaz, który przy otwartych oknach w upalne dni jest trudno wyczuwalny, może być bardzo niebezpieczny. Nie zawsze bowiem podróżujemy wygodnymi autostradami, zdarza się, że GPS ominie korek, prowadząc Was przez bardziej wyboistą trasę — wówczas niezwykle niebezpieczne jest wypięcie się butli od urządzenia. A stąd już o krok od nieszczęścia. Podobnie w przypadku nieodpiętego kabla do przyłącza prądu — odjechanie kamperem z parceli bez sprawdzenia, czy przewód został odłączony, może być nie tylko niebezpieczne, ale także nieprzyjemne w skutkach — szczególnie jeśli zorientujesz się dopiero na kolejnym przystanku. Dlatego pamiętaj o tych kilku podstawowych czynnościach, aby w pełni cieszyć się podróżą.

Filtruj wyniki

Skontaktuj się z

O FIRMIE JATA

Firma JATA SP. Z O.O. powstała w 1997 roku. Na podstawie podpisanej umowy dealerskiej stała się Autoryzowanym Dealerem Fiat Auto Poland S.A. Te 20 lat to ciągły proces inwestycyjny, rozwój infrastruktury oraz doskonalenie naszej kadry pracowniczej...

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać od nas najciekawsze artykuły, informacje o konkursach i promocjach, najciekawsze dyskusje na forum zapisz się na nasz newsletter.