Wideorozmowa

Pakiety dealerskie

Na rynku dostępny jest szeroki wybór ofert ubezpieczeniowych, wykraczający poza obowiązkowe OC, które chroni kierowcę przed kosztami wynikającymi z wyrządzonych przez niego szkód, ale nie pokrywa kosztów strat, których sam doznał. Należy do nich np. AC, zapewniające kierowcy rekompensatę na wypadek uszkodzenia lub kradzieży jego pojazdu, assistance, NNW, ubezpieczenie szyb lub opon, a także Zielona Karta.

Skorzystać z dodatkowej formy ubezpieczenia można wykupując je samodzielnie lub korzystając z pakietu dealerskiego. Stanowią one opcję bardzo często wybieraną wśród kierowców kupujących auto u dealera. Takie ubezpieczenie może być przedłużane aż do pięciu lat.

Czym jest pakiet dealerski?

Jest to specjalna oferta ubezpieczeniowa, która dotyczy pojazdów zakupionych w salonie. W ich skład najczęściej wchodzi OC, AC oraz NNW. W niektórych przypadkach jest to jeszcze assistance lub Zielona Karta.

Jakie są zalety pakietu dealerskiego?

Największą zaletą jest tutaj oczywiście cena. Towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowują oferty dla dealerów. Taka współpraca zapewnia znaczną liczbę klientów, dlatego pozwala na obniżenie ceny, zwłaszcza, że obejmuje kilka produktów ubezpieczeniowych.

Jest to znakomita okazja dla młodych kierowców lub takich, którzy w ciągu kilku ostatnich lat byli sprawcami stłuczki. Dzieje się tak dlatego, że w przypadku pakietu dealerskiego zniżki nie mają żadnego znaczenia. Stosuje się bowiem ryczałtową wycenę, liczoną od wartości auta.

Wady takiego rozwiązania

Decydując się na pakiet dealerski nie mamy możliwości samodzielnego wyboru towarzystwa ubezpieczeniowego. Wszystkie parametry oferty są ustalone z góry i nie mamy również opcji dokonania dostosowania jej do swoich potrzeb.

Jest to rozwiązanie mniej korzystne dla osób, które mają już wyrobione zniżki i zgodnie z oceną ubezpieczyciela, zapewniają niski poziom ryzyka. Z drugiej jednak strony pakiet zawiera kilka produktów ubezpieczeniowych w dobrej cenie, więc również doświadczeni kierowcy z kompletem zniżek powinni rozważyć ofertę.

Filtruj wyniki

Skontaktuj się z

O FIRMIE JATA

Firma JATA SP. Z O.O. powstała w 1997 roku. Na podstawie podpisanej umowy dealerskiej stała się Autoryzowanym Dealerem Fiat Auto Poland S.A. Te 20 lat to ciągły proces inwestycyjny, rozwój infrastruktury oraz doskonalenie naszej kadry pracowniczej...

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać od nas najciekawsze artykuły, informacje o konkursach i promocjach, najciekawsze dyskusje na forum zapisz się na nasz newsletter.