Wideorozmowa

Ducato MY2020

Nowy model pojazdu dostawczego Fiat Ducato MY2002 stanowi ewolucję Fiata Professional, który przez wiele lat stanowił prawdziwy hit i był chętnie wybierany przez osoby zajmujące się prowadzeniem przedsiębiorstwa. Nowy model jest w stanie sprostać jeszcze większym oczekiwaniom i zapewnić jeszcze większą efektywność oraz komfort w trakcie transportu, a przy tym jest także oszczędny.

Pojazd jest wyposażony w silniki Euro 6D o pojemności 2,3 litra, wyposażone w sprężarkę o zmiennej geometrii, zapewniające płynną jazdę oraz niższe zużycie paliwa. Posiada także turbosprężarkę wyposażoną w sterowanie elektroniczne.

Ducato MY2020 jest wyposażony także w nową, automatyczną skrzynię biegów 9Speed, charakteryzującą się niezawodnością oraz trwałością, dzięki konwerterowi momentu obrotowego, który w pełni rekompensuje brak tradycyjnego sprzęgła. Dzięki tej dziewięciostopniowej, automatycznej skrzyni biegów, jazda Fiatem Ducato MY2020 jest bardzo przyjemna i swobodna. Pojazd posiada najlepszą w swojej klasie, pod względem masy, przekładnię, która umożliwia optymalne wykorzystanie momentu napędowego i pozwala na osiągnięcie, w wersji z silnikiem o mocy 180 KM, rekordowego 450 Nm.

Skrzynia biegów 9Speed pozwoliła na optymalizację zużycia paliwa oraz osiągów, zależnie od konkretnej trasy oraz zadania stawianego przed pojazdem.

Dzięki skrzyni biegów 9Speed zainstalowanej w Fiacie Ducato MY2020 kierowcy mogą wybierać między różnymi trybami jazdy. Można wybrać tryb Normalny lub Eco, który zapewnia płynniejsze przyspieszenie oraz zmianę biegów w taki sposób, by możliwe było zmniejszenie zużycia paliwa oraz większa moc. Zapewnia także szybszą reakcję, jeśli chodzi o przyspieszenie i zmianę biegów, zapewniając przy tym przyjemną jazdę oraz optymalne osiągi, również w trudnych sytuacjach.

Skrzynia biegów 9Speed posiada dwa tryby pracy:

Drive - moduł sterujący wybiera oraz zmienia biegi na podstawie aktualnych warunków podczas jazdy, czyli prędkości, obciążenia czy nachylenia.

Autostick - w przypadku częstszych zmian biegów, zwłaszcza w trudnych warunkach np. na odcinkach charakteryzujących się dużym nachyleniem, pomaga kierowcy utrzymać niższy bieg, a zatem większe osiągi bez przegrzewania. Chcąc wyłączyć ten tryb należy przesunąć dźwignię zmiany biegów w lewo i do tyłu oraz do przodu w celu zmiany biegów.

Skrzynia biegów 9Speed oraz inne elementy wyposażenia Fiata Ducato MY2020 sprawiają, że jest on doskonałym wyborem ze względu na rozwiązania technologiczne, bezpieczeństwo oraz stosunek osiągów do zużycia paliwa.

Filtruj wyniki

Skontaktuj się z

O FIRMIE JATA

Firma JATA SP. Z O.O. powstała w 1997 roku. Na podstawie podpisanej umowy dealerskiej stała się Autoryzowanym Dealerem Fiat Auto Poland S.A. Te 20 lat to ciągły proces inwestycyjny, rozwój infrastruktury oraz doskonalenie naszej kadry pracowniczej...

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać od nas najciekawsze artykuły, informacje o konkursach i promocjach, najciekawsze dyskusje na forum zapisz się na nasz newsletter.